Masaż Kobido

Masaż Kobido Warszawa

Masaż Kobido, czyli japoński rytuał pielęgnacyjny, który wywodzi się z tradycji medycyny chińskiej, polecany jest przede wszystkim osobom, które bez konieczności stosowania medycyny estetycznej chcą wyglądać świeżo i młodo. Ze względu na imponujące efekty masaż kobido nazywany jest także nie chirurgicznym liftingiem twarzy, a jego niesamowite właściwości doceniają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Masaż ten mocno oddziałuje na głębokie struktury skóry twarzy, a tym samym sprawia, że staje się ona mocniejsza, gładsza, bardziej odżywiona – a tym samym piękniejsza!

Masaż Kobido Warszawa

Poznaj tajniki masażu Kobido!

Masaż Kobido – jedna z najstarszych form masażu manualnego, wywodzącego się z medycyny chińskiej, oznaczająca „starożytną drogę do Piękna” to masaż który przeżywa prawdziwy renesans. Ten wyjątkowy rytuał podlegający ściśle określonym regułom bazuje na tradycji medycyny chińskiej powszechnie znanej jako „anma” (czyli naciskanie, pocieranie) i jest jednym z częściej wybieranych masaży twarzy, szyi i dekoltu. W XV wieku ten rewolucyjny masaż trafił do Japonii i został tam wzbogacony o dodatkowe techniki, które sprawiły, że Kobido działa na głębokie warstwy skóry oraz mięśni twarzy powodując, że staje się ona znacznie gładsza i świetlista. Co ważne, masaż kobido łączy w sobie tradycję z nowoczesnością – stosowane w nim są nie tylko sprawdzone japońskie metody, ale także nowoczesne techniki manipulacji rąk, które dają spektakularne efekty.

 

Na czym polega masaż kobido?
Jednym z najważniejszych wyznaczników dobrze wykonanego masażu kobido jest odpowiednie tempo masażu z jakim masażysta manipuluje wyćwiczonymi dłońmi i palcami. W masażu kobido stosuje się naprzemienne ruchy powolne oraz szybkie. Te powolne mają nas odprężyć i zrelaksować, natomiast szybkie, głębokie ruchy rąk pobudzają skórę i przyczyniają się do produkcji składników odpowiedzialnych za lifting twarzy. Efekt takiego masażu jest natychmiastowy – zwłaszcza jeśli wykonany jest poprawnie. Profesjonalnie wykonany masaż kobido zapewni Ci nie tylko poprawę wyglądu twarzy, ale także pobudzenie głębszych warstw skóry do pracy!

Jak wygląda jednorazowa sesja japońskiego masażu twarzy o nazwie Kobido?

Sesja masażu Kobido złożona jest z kilku etapów. Każdy etap następuje po sobie, a istotne jest tu zachowanie odpowiedniej kolejności aby masaż był w pełni skuteczny! Rytuał Kobido rozpoczyna się dogłębnym demakijażem twarzy, szyi oraz dekoltu. Gdy zostanie to wykonane następuje głęboki masaż relaksacyjny. Zaczyna się go delikatnymi, powolnymi ruchami, które mają nas zrelaksować i zredukować napięcia skóry twarzy, często będące utrudnieniem w kolejnych etapach masażu. Kolejnym krokiem jest drenaż limfatyczny oraz lifting twarzy, a cały rytuał kobido kończy wykonana profesjonalnie akupresura.Gdy mięśnie twarzy są już rozluźnione, masażysta przechodzi do masażu karku – ma to na celu pobudzenie krążenia. Po relaksacyjnym rytuale wstępu dochodzimy do serca japońskiego masażu twarzy, czyli technik typowych dla masażu kobido.

Masaż kobido zawiera także elementy drenażu limfatycznego, który usprawnia transport limfy i przeciwdziała opuchliźnie wokół oczu. Po nim następuje część liftingująca są to mocniejsze, bardziej wyczuwalne ruchy, czyli m.in. ruchy perkusyjne, szczypanie skóry, delikatne pociągnięcia, a następnie wygładzenie i głębokie ugniatanie skóry.

 

Na jakiej części ciała zwykle robi się masaż kobido?

 

Zwykle masaż kobido przeprowadza się na twarzy, jednak doświadczony terapeuta może go zastosować również na szyi czy dekolcie. Masaż kobido daje wspaniałe efekty, zwłaszcza po serii przeprowadzonych zabiegów. Masaż Kobido posiada niesłychane korzyści zdrowotne i estetyczne. Japoński masaż twarzy to doskonała alternatywa dla każdego, kto obawia się igieł i nie chce poddawać się chirurgicznym zabiegom upiększanie i liftingu twarzy. Naturalny, całkowicie nieinwazyjny masaż twarzy pozwala się przede wszystkim zrelaksować, odprężyć i choć na moment zapomnieć o szarej codzienności. Techniki stosowane w masażu kobido niosą ze sobą zarówno korzyści zdrowotne, jak i estetyczne, które zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Masaż ten niweluje napięcie mięśniowe, co przyczynia się do spłycenia zmarszczek mimicznych, a przeprowadzone rytuały mają za zadanie spowolnić procesy starzenia się skóry poprzez skuteczną stymulację metabolizmu komórkowego poprzez produkcję kolagenu i elastyny. Masaż ten ma za zadanie także oczyścić skórę z toksyn, zanieczyszczeń i z martwego naskórka.

 

Czy masaż Kobido wpływa na ogólny stan zdrowia?

 

Masaż ten jest doskonałym sposobem na naturalną regulację bilansu energetycznego w całym ciele. Dobrze wykonany pozwala nie tylko się zrelaksować, odstresować, ale także zwalczyć uporczywe zgrzytanie zębami – polecany jest szczególnie dla osób cierpiących na bruksizm czy choroby stawu skroniowo-żuchwowego. Drenaż twarzy i akupresura, która jest typowa dla japońskiego masażu, nie tylko łagodzi ból głowy, ale także objawy towarzyszące sztywności twarzy. Masaż ten wpływa także na metabolizm osoby masowanej, a także na poprawę wzroku.

Masaż Kobido
Masaż Kobido Warszawa Centrum

Masaż Kobido - dla kogo?

Japoński masaż twarzy Kobido polecany jest każdemu, kto szuka naturalnego sposobu na poprawę kondycji skóry twarzy, relaks a także rozluźnienie mięśni. Masaż ten świetnie sprawdzi się także jako remedium dla osób zmagających się z przewlekłymi migrenami oraz bruksizmem – stosowane w nich techniki relaksacyjne pozwalają nie tylko się odstresować, ale także zregenerować.

Kiedy masaż kobido jest najbardziej efektywny?

Nasze doświadczenie podpowiada, że najlepsze efekty daje przeprowadzenia rytuału w godzinach popołudniowych lub wieczornych, czyli wtedy, gdy ciało najbardziej potrzebuje relaksu i odprężenia. Masaż kobido można wykonywać o każdej porze roku, pamiętając jednak o systematyczności – tylko wtedy daje najlepsze, najbardziej spektakularne efekty. Pierwsze efekty działania masażu kobido z pewnością zauważymy już po pierwszej sesji, jednak na początku warto wykonywać go przynajmniej 2 razy w tygodniu przez okres kolejnych 6 tygodni. Po takiej serii zabiegów efekty są najbardziej spektakularne, a przeprowadzane co jakiś czas zabiegi przypominające pozwolą zatrzymać efekt wygładzenia.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania co do japońskiego masażu twarzy?

Pomimo wyjątkowych korzyści dla naszego zdrowia i wyglądu, masaż kobido nie jest zalecany każdemu. Kto zatem powinien z niego zrezygnować? Przeciwwskazaniem z pewnoscią są wszelkie stany zapalnie w organizmie, podwyższona temperatura ciała, a także stany zapalne skóry twarzy, szyi i dekoltu (spowodowane alergią lub chorobami zakaźnymi). Wyraźnym przeciwwskazaniem jest także uszkodzenie czy przerwanie ciągłości naskórka, ekstrakcja zęba, stan ropny w okolicach dziąseł, a także nieleczone nadciśnienie tętnicze. Również osoby z cerą naczynkową nie powinny decydować się na tego typu terapie manualne twarzy. Osoby korzystające w ostatnim czasie z zabiegów kosmetycznych, także powinny zachować odpowiedni odstęp – na przykład po zabiegu z wykorzystaniem botoksu pacjent powinien odczekać co najmniej dwa tygodnie nim uda się na japoński masaż twarzy. Osoba po zabiegu estetycznym z wykorzystaniem nici liftingujących powinna odczekać znacznie dłużej – masaż kobido w takim przypadku może być wykonany po pół roku.

Masaż Kobido Warszawa Centrum

Umów się na japoński rytuał pielegnacyjny twarzy!

Call Now Button
Polityka prywatności