Masaż Klasyczny

Masaż Klasyczny

Masaż stawowy centryfugalny

Czym jest masaż klasyczny?

Masaż klasyczny należy do najbardziej popularnych zabiegów realizowanych w salonach masażu. Ma on za zadanie nie tylko odprężyć, zregenerować i zrelaksować, ale również wyeliminować ewentualne bóle mięśni i kręgosłupa. Masaż klasyczny pozwala w naturalny sposób wrócić do sprawności fizycznej, uwolnić się od stresu i poprawić kondycję skóry.

Masaż klasyczny w oczywisty sposób oddziałuje na mięśnie, ale nie pozostaje również bez wpływu na układ pokarmowy i sferę psychiczną odprężając umysł i niwelując skutki nadmiernego stresu, którymi są napięte mięśnie i nagromadzone w organizmie toksyny. Wszystko to pomaga przywrócić równowagę ciała i umysłu, co w niezwykle zabieganych czasach jest szczególnie istotne.

Czym jest masaż klasyczny?

Masaż klasyczny łączy w sobie wiele różnych technik, które przy odpowiednim zastosowaniu wywierają pozytywny wypływ na całe ciało, w tym przede wszystkim na układ ruchu, układ krwionośny, układ limfatyczny, tkankę tłuszczową oraz skórę. Poprzez masaż klasyczny można oddziaływać również na narządy wewnętrzne.

Działanie

Masaż klasyczny działa zarówno miejscowo jak i centralnie. Miejscowo zwiększa ukrwienie masowanych miejsc, przyśpiesza przepływ krwi i przemianę materii przyczyniając się do bardziej efektywnego dostarczania substancji odżywczych i usuwania toksyn. Centralnie pobudza układ nerwowy i receptory, dzięki czemu do mózgu dociera masa bodźców oddziałujących na korę mózgową, co wywołuje pozytywny wpływ na działanie narządów wewnętrznych.

Kiedy stosuje się masaż klasyczny?

Masaż klasyczny polecany jest w przypadku różnego rodzaju schorzeń i dysfunkcji jak kontuzje, urazy mięśni i stawów. Masaż klasyczny pozwala zapobiegać odleżynom, pozytywnie wpływa na skórę i usprawnia działanie gruczołów łojowych, co sprawia, że jest on również zalecany osobom ze schorzeniami skóry.

Przyśpieszenie przemiany materii pomaga w walce z nadmiernymi kilogramami, a umiejętne jego wykonanie usprawnia działanie układu limfatycznego, który odpowiedzialny jest za zatrzymywanie wody w organizmie i powstawanie obrzęków ciała.

Masaż klasyczny pozytywnie wpływa na samopoczucie zwiększając wydzielanie serotoniny, uznawanej za hormon szczęścia. Silne oddziaływanie na układ nerwowy działa uspokajająco i pobudzająco, dlatego zalecany jest również osobom cierpiącym na nerwice i chroniczny stres.

Masaż klasyczny wykonywany jest na całym ciele. Masowane są plecy od karku do lędźwi, szyja oraz kończyny górne i dolne.

Masaż klasyczny

Zarezerwuj masaż klasyczny w centrum Warszawy!

Call Now Button
Polityka prywatności