Trening obwodowy

Trening obwodowy

Trening obwodowy jest swoistym połączeniem dwóch powyżej przestawionych metod. Łączy cechy treningu wytrzymałościowego i siłowego. Pozwala spalić tłuszcz, wymodelować i ujędrnić ciało oraz poprawić Twoją kondycję. Ponieważ stosuje się przy nim stosunkowo niewielkie obciążenia, trening obwodowy nie prowadzi do znacznego przyrostu mięśni. Gęstość oraz intensywność tego typu treningu jest na tyle wysoka, że możesz wykonać go w 30 minut, zaoszczędzając przy tym swój cenny czas.

Trening ten charakteryzuje się doborem od kilku do kilkunastu ćwiczeń, które wykonywane są jedno po drugim  bez przerwy, przechodząc bezpośrednio z jednej “stacji” na drugą. Przerwy na odpoczynek wykonujemy dopiero po skończeniu całego obwodu. Takie ćwiczenia często nazywane są Treningiem Stacyjnym i są wykorzystywane w wielu dyscyplinach sportu. Podobny przebieg mają również ćwiczenia “Łączone”, Dwu-sety, Tri-sety czy Superserie, stosowane jednak częściej podczas treningów siłowych.

BodySense Kraków

Błyskawiczne efekty to coś, o czym marzy każdy, kto zdecydował się na aktywność fizyczną. Niestety – kilka dni ćwiczeń nie wystarczy, by rezultaty okazały się spektakularne, ale na szczęście doświadczeni instruktorzy i trenerzy BodySense są w stanie opracować takie treningi, których owoce będą widoczne bardzo szybko. Trening obwodowy to program skierowany do osób silnie zdeterminowanych, które wyznaczyły sobie określony cel i nie odpuszczą, póki do niego nie dotrą. Jego niebywała efektywność i skuteczność wiąże się z dużą intensywnością ćwiczeń wykonywanych w ciągu 30-40 minut. Ćwiczenia są różnorodne i, co istotne, każde z nich ma za zadanie zaangażować inną część ciała oraz inną partię mięśni – dzięki temu, mimo dużego natężenia ćwiczeń, nie zostaną one przeciążone. Aby efekty treningu obwodowego rzeczywiście były widoczne tak szybko, jak obiecują trenerzy, ćwiczenia należy wykonywać co najmniej 3-4 razy na tydzień w odstępach co drugi dzień.

Trening obwodowy, który mogą zaproponować Ci trenerzy BodySense w Krakowie, posiada wielką zaletę, a mianowicie – to Ty sam możesz wybrać wykonywane ćwiczenia w zależności od efektów, które chciałbyś osiągnąć. Instruktorzy będą w stanie skomponować plan treningowy dostosowany do Twoich indywidualnych oczekiwań. Pomoże Ci on skupić się na partiach mięśni, na wzmocnieniu których rzeczywiście Ci zależy oraz wymodelować sylwetkę. Korzyści, które niosą ze sobą intensywne ćwiczenia obwodowe, to również zwiększenie wytrzymałości i ekspresowe spalanie kalorii.

Umów się na bezpłatną konsultację oraz bezpłatny trening
Obejrzysz nasze wnętrza i wyposażenie
Dokonamy pomiarów wagi i składu ciała, w tym tkanki tłuszczowej oraz tempa przemiany materii
Przeprowadzimy wywiad żywieniowy i sprawnościowy oraz próbny trening
Wspólnie określimy cel i sposób jego realizacji
Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z nami, dokonasz wyboru usług i ustalimy harmonogram
Pierwsza wizyta jest zawsze darmowa i do niczego Cię nie zobowiązuje. Zrób pierwszy krok i zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, oddzwonimy do Ciebie.

+48 12 421 0505 lub +48 505 834 664

Napisz do nas i zacznij swoją przemianę