Trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny (specjalistyczny)

Trening funkcjonalny jest świetną opcją dla wszystkich osób początkujących oraz tych, którzy przez długi czas nie mieli styczności z aktywnością fizyczną.

Oparty o naukę prawidłowych wzorców ruchowych pozwala na usprawnienie aparatu ruchu, polepszenie samopoczucia I poprawę ogólnej sprawności bez obciążania organizmu ogromnym wysiłkiem i bez nadmiernego nacisku.

Jest on coraz częściej stosowanym rodzajem treningu, wywodzącym się z technik rehabilitacyjnych. Podstawowym założeniem jest wykorzystanie jego efektów podczas życia codziennego, dlatego przy planowaniu takiego treningu musimy określić naszą mobilność, czyli zakres ruchu. Trening funkcjonalny poprawia równowagę mięśni, korygując w ten sposób wady postawy. Wpływa bardzo dobrze na poprawę wytrzymałości mięśniowej, redukcję tkanki tłuszczowej, stabilizację stawów, dzięki czemu zmniejszamy ryzyko wystąpienia kontuzji podczas ćwiczeń oraz codziennych obowiązków. Jest to trening w którym stosujemy zarówno ćwiczenia izolowone jak i wielostawowe wykorzystujące przede wszystkim ciężar własnego ciała.

Znasz już swój cel – chcesz wzmocnić ciało, ale nie zależy Ci na rozbudowywaniu masy mięśni. Stworzenie planu treningowego, którego trzymanie się miałoby doprowadzić do osiągnięcia Twoich zamierzeń może być trudne dla osoby bez doświadczenia. Dlatego też serdecznie zachęcamy Cię do skorzystania z usług naszych trenerów i instruktorów – dzięki nim otrzymasz zestaw ćwiczeń dostosowanych do Twoich indywidualnych oczekiwań i możliwości, a także liczne wskazówki dotyczące techniki ich wykonywania. Wykonywany pod okiem trenera BodySense trening funkcjonalny, a więc nastawiony na wzmocnienie mięśni bez ich rozbudowy, z całą pewnością pozwoli Ci spełnić marzenia o silnym i zdrowym ciele.

BodySense Kraków

Trening funkcjonalny proponowany w studio BodySense w Krakowie cieszy się olbrzymim zainteresowaniem kobiet, które chciałyby zawalczyć o mocne mięśnie, ale nie chcą, by były one zbyt wyraźnie zarysowane. Treningi funkcjonalne różnią się od klasycznych treningów tym, że wykonywane w ich trakcie ćwiczenia są naśladowaniem ruchów doskonale znanych z życia codziennego. Dzięki temu nie tylko działamy z korzyścią dla naszych mięśni, ale także uczymy się koordynowania swego ciała. Pozwala to doskonale radzić sobie w trakcie wykonywania rutynowych czynności domowych, ale nie tylko. Wbrew pozorom ćwiczenia te nie są proste – odpowiednie ich zestawienie oraz tempo narzucone przez trenera pozwoli odczuć i zobaczyć pozytywne efekty treningów w bardzo szybkim czasie! Wzmocnione ciało, zwiększona wytrzymałość i cudowna sylwetka to coś, czym możesz cieszyć się i Ty.

Umów się na bezpłatną konsultację oraz bezpłatny trening
Obejrzysz nasze wnętrza i wyposażenie
Dokonamy pomiarów wagi i składu ciała, w tym tkanki tłuszczowej oraz tempa przemiany materii
Przeprowadzimy wywiad żywieniowy i sprawnościowy oraz próbny trening
Wspólnie określimy cel i sposób jego realizacji
Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z nami, dokonasz wyboru usług i ustalimy harmonogram
Pierwsza wizyta jest zawsze darmowa i do niczego Cię nie zobowiązuje. Zrób pierwszy krok i zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, oddzwonimy do Ciebie.

+48 12 421 0505 lub +48 505 834 664

Napisz do nas i zacznij swoją przemianę